Converse Renew pro podzim 2021

Blíže k zero-waste budoucnosti díky řadě Converse Renew, která přináší nové, řemeslně perfektně zpracované, boty ze 100% recyklovaného materiálu. 

Iniciativu Renew založil Converse v roce 2017 a od té doby posouvá možnosti udržitelných materiálů stále dále. Naposledy představil inovativní úpletovou techniku, která povznesla klasické Converse plátěnky do prodyšnější a snadno nazouvací moderní boty. Modely jsou vyrobeny z recyklovaných materiálů a usilují o snížení uhlíkové stopy. Typická je pro modely Renew výrazné podrážka, na které je na první pohled vidět, že vznikla z 10 % z gumového odpadu z běžné výroby. To vše platí i pro novou sezónu, která znamená další krok směrem k lepšímu využití textilního a výrobního odpadu. S Converse Renew tak nemusíte slevit ze svých hodnot na úkor pohodlí, ani ze svého vkusu. Čistý minimalistický design nové podzimní kolekce pracuje s ikonickou botou Chuck 70 a hraje si s průsvitně kontrastními barvami, příjemnou tonalitou a barevným laděním, díky kterému nemusíte dělat žádné kompromisy, co se vašeho stylu týče. Nebo vůči planetě.

This image has an empty alt attribute; its file name is 171662C_D_1205X1.jpg

Klasické Chuck 70 jsou ze 100% recyklovaného plátna. V podrážce navíc působivě prosvítají zbytky textilií z výroby, které taky nevyšly nazmar. Z odpadu se tak stává součást sofistikované streetwear obuvi. Uhlazený design si hraje s černobílou, kterou rozděluje chladná modř, ladící s podrážkou. Design inspirovaný 90. lety.

This image has an empty alt attribute; its file name is FA21_171485C_Found_Hero.jpg
This image has an empty alt attribute; its file name is FA21_171486C_FOUND_HERO_1.jpg

Dále najdete v sezónní řadě i model Chuck 70 Knit z recyklovaného úpletu ve dvou barevných variantách a model Converse Crater, pro jehož výrobu byl použit inovativní materiál v podobě kráterové pěny, která celou botu odlehčí. 

This image has an empty alt attribute; its file name is FA21_171493C_FOUND_HERO_1.jpg
This image has an empty alt attribute; its file name is FA21_171492C_FOUND_HERO_1.jpg

Třešničkou na dortu je v Renew řadě Runstar Hiker Crater, který představuje typickou podrážku v recyklované podobě, která je na první pohled rozeznatelná podle svého vzoru. Ten je charakteristický pro Renew modely.

This image has an empty alt attribute; its file name is FA21_171575C_FOUND_HERO_1.jpg

Kolekce k dostání v obchodech Footshop a Queens.

Sledujte novinky Converse také na FACEBOOKU a INSTAGRAMU.

zaslané: 16 nov 2021

kategória: