Streetwearový butik Sneakersnstuff si vzal do parády Converse One Star

Converse One Star sa stali prirodzenou súčasťou streetovej kultúry. V tejto ceste pokračujú aj v rámci spolupráce so švédskym prémiovým butikom Sneakersnstuff. Spoločne predstavujú nový limitovaný model tenisiek. Prepracovaná hra s klasickým camo printom unisexovým One Starom svedčia.

Túžba po modernom súčasnom spracovaní camo printu bola tak silná, že sa značky Converse x Sneakersnstuff rozhodli osviežiť klasický maskáčový vzor ERDL ( Engineer Research and Deveopment Laboratory), ktorý bol pôvodne vyvinutý americkou armádou v šesťdesiatych rokoch.

Asymetrické poňatie camo printu zaujme na prvý pohľad spoločne so štýlovou kombináciou materiálov. Zošívaním vybraných kúskov kvalitnej kože a semišu vznikol unikátny patchwork, prepracovaný systém záplat. Converse x Sneakersnstuff si pohrali aj s výberom farieb. Na modely One Star sa mieša klasická paleta s farbami, ktorými disponuje výhradne štokholmský raj tenisiek.

Limitka je dotiahnutá do posledného detailu vrátane nápisu Sneakersnstuff, ktorý je umiestnený z vonkajšej strany na gumovej podrážke a loga SNS vytlačeného na päte. Medzi ďalšie podarené detaily patria bavlnené vintage šnúrky či ikonická silueta hviezdy z extra mäkkej a hladkej kože.

„Maskáčový vzor hral v móde a streetweary vždy veľmi dôležitú rolu,“ hovorí Erik Fagerlind, spoluzakladateľ butiku Sneakersnstuff. „Chceli sme posunúť camo print na ďalšiu úroveň použitím kože a netypických slow techník pre jej spracovanie. Neveríme v fast fashion. Nový originálny model One Star je dôkladne prepracovaný a vykazuje vysokú úroveň remeselnej práce.“

Značka Sneakersnstuff vznikla v Štokholme v roku 1999 a prináša na trh najnovšie tenisky.

Zakladá si na kvalitných produktoch a spoluprácach so svetovými značkami, ktoré pomáhajú definovať súčasný street style.

Limitka bude k dispozícii od 12. apríla 2018 exkluzívne vo Footshope.

Sledujte novinky Converse tiež na FACEBOOKU a INSTAGRAMU.

O Sneakersnstuff

Sneakersnstuff je prémiový butik s teniskami, ktorý založili v roku 1999 Erik Börjesson Fagerlind a Peter Jansson v Štokholme. Značka známa pre svoj starostlivý výber produktov je schopná sa dostať k modelom, ku ktorým spravidla väčšina obchodov nemá prístup. Sneakersnstuff sú milovníkmi oldschoolových tenisiek a kvalitnej spolupráce s najväčšími svetovými značkami. SNS od svojho prvého butiku v Štokholme otvorili ďalšie predajne v Berlíne, Londýne, Paríži a najnovšie v New Yorku.

zaslané: 13 apr 2018