JORDAN X CONVERSE PACK

Značky Jordan a Converse sa spojili, aby vytvorili špeciálne limitovaný pack dvoch ikonických tenisiek – AJ II a Fastbreak, ktoré obúval aj sám Michael Jordan.

Jordan bol už od začiatku svojej kariéry výnimočnú osobností. Keď podpisoval svoju prvú profesionálnu zmluvu, prišiel s jedinečnou klauzulou, ktorá mu umožňovala zúčastniť sa aj ďalších basketbalových turnajov mimo hlavnej sezóny. Tento fakt dokonale ilustruje Michaelovu bezhraničnú lásku k hre a vystihuje jeho motto „Love of the Game“ – túžbu hrať basketbal kedykoľvek a kdekoľvek.

Cesty Converse a basketbalové legendy sa preťali už v roku 1983, kedy Michael prvýkrát obul Fastbreak na zápas za univerzitný tím Severnej Karolíny. Najviac v nich však zažiaril počas letných Olympijských hier v roku 1984, kedy pomohol americkému tímu k zisku zlatých medailí. Tenisky vytvorené z peny, nylonu a kožené zmesi mali ideálne predpoklady, aby sa stali jednou z najľahších svojej doby. Na počesť nezabudnuteľných vystúpení Michaela Jordana sa Converse Fastbreak vracia v modrej farbe tíme Severnej Karolíny.

Súčasťou duo-packu je tiež model Air Jordan II PE, ktorý pripomína dva slávne Jordanove zápasy z roku 1986 a 1987. Červeno-čierne detaily a modrá farba na päte odkazujú na Jordanov pôsobenie v tímoch Chicago Bulls a Severnej Karolíny.

Limitovaná edícia je dostupná u vybraných predajcov v USA.

zaslané: 10 júla 2017